Mlžící trysky - Průmyslové trysky

MENU
Logo trysky
MENU
Přejít na obsah
Trysky pro zvlhčování prostředí
    

Mlžící trysky - dokonalý způsob, jak ochladit, zavlažit nebo zvlhčit

Mlžící trysky jsou speciálním typem trysek, které dokáží rozprášit vodu do velmi jemných kapek. Tyto kapky jsou tak malé, že se vznáší ve vzduchu a vytvářejí jemnou mlhu. Mlžící trysky jsou charakteristické tím, že mají nízkou míru průtoku, velmi malou velikost kapiček téměr bez dopadu. Typické použití je pro ochlazování, zavlažování nebo zvlhčování aplikací.

Zda je daný výstup s trysky klasifikován jako mlha, nebo sprej závisí na střední velikosti kapiček.

Suchá mlha

má velikost kapek v rozmezí od 10 do 20 mikrometrů, tyto mikrokapičky mají schopnost se spojit s prachovými částicemi (10 mikrometru a menší). Následně se stanou dostatečně těžkými a spadnou zpět do procesu. Přitom nezvlhčí základní materiál, ale jen polétavý prach. Používají se v různých odvětvích průmyslu, zakladače, drtiče, přesypy pásových dopravníků, suchá mlha může být aplikována do prostředí s nebezpečím výbuchu.

Mokrá mlha

má velikost kapek v rozmezí mezi  20 až 30 mikrometrů

Mlžení

má velikost kapek mezi 30 až 60 mikrometry. Cokoliv nad 60 mikrometrů je již sprej - postřik

Hydraulická tryska bude produkovat jemnější kapičky kapaliny se zvyšujícím se tlakem, takže tryska která vytváří zamlžení při 5barech může také při 15 barech produkovat mlhu.

Existují různé konstrukční varianty

Axiální vír

pracují pomocí interního vedení kapaliny v konstrukci trysky, kde se kapalina roztočí uvnitř trysky. Výsledná turbulence na výstupu z trysky kapalinu rozbije do kapiček. Axiální vířívé trysky produkují plný kužel nástřiku. Ultimist axiální vířicí mlžné trysky poskytují velký průtok (až 61 litrů za hodinu). Mohou být vyrobeny z plastu, nebo kovu.

Spirální konstrukce

tato konstrukce se typicky používá převážně k výrobě vzoru plného kužele střiku. Nicméně některé varianty mají nízký průtok a můžou být použity k výrobě homogenní mlhy.
L-řada trysek z produkce Bete má průtok spirálové trysky dostatčeně nízký, aby mohla produkovat skutečnou mlhu, tyto trysky těží z prvků společných spirál.
Jsou odolné proti ucpávání, dostačuje jim nízký tlak (od 1bar). používají se k potlačení prašnosti, zvlhčování, potlačení zápachu atd.

Malý otvor trysky

pracuje tím, že kapalina je protlačena skrz velmi malý otvor, tyto síly rozdělí kapalinu na jemné kapičky, při nižších tlacích se vytvoří hrubší mlha. Vzhledem k malému otvoru je tento systém náchylný na čistotu kapaliny.

Rozražením o trn

kapalina po opuštění trysky dopadne na hrot v přímé dráze proudění kapaliny, ta je rozbita do jemného rozstřiku. Vzhledem k tomu že je kapalina rozdělena nárazem že není nucena procházet malým otvorem umožňuje tento způsob použití víceviskozní nebo "špinavé" kapaliny. Nevýhodou této konstrukce je sklon k odkapávání pod nárazovou obručí. Je ideální pro výrobu velmi jemných kapiček a vytváří je za jakéhokoli přímého tlaku.
Mlžení tryskou BETE
Popis mlžící trysky
Mlžící trysky
    

Níže jsou uvedeny parametry mlžících trysek

Kategorie je v přípravě pro aktuální skladovou nabídku mlžících trysek můžete navšítit náš E-Shop
Úhel rozstřiku:
70°
Rozsah průtoku:
0.032-1.413l/min.
vlastnosti:
Vynikající atomizace 70 mikronů filtr PP, minimální provozní tlak 7 bar.
Jemné mlžení
     

Tryska

    
    


   
Návrat na obsah